Pálení čarodějnic_2018

Obecní úřad Svinčany ve spolupráci s SDH Svinčany pořádali tradiční pálení čarodějnic u klubu SDH ve Svinčanech. 30. 4. 2018 od 19 hod. vyšel lampiónový průvod z místní návsi a zamířil do vesnice kolem rybníku Beranka přes Čertovičky okolo nové zástavby „Svinčany střed“ až do Pazderny ke klubu SDH, kde si mohly děti čekání na zapálení hlavního ohně zkrátit pestrými soutěžemi a opéct párky. Byli jsme také svědky obnovení tradice, která tu několik desítek let chyběla, a sice „stavění MÁJE“. Děti si MÁJI hezky ozdobily krepákem a za přihlížení všech zúčastněných ji místní hasiči vztyčili. Po zapálení hlavního ohně čekalo na všechny po setmění hezké promítání, kde bylo vidět jak bohatým kulturním životem obec žila v uplynulém roce 2017. Po té následovalo sousedské posezení u ohňů.   Počasí nám přálo a tohoto jarního podvečeru před Filipojakubskou nocí se zúčastnilo téměř 160 návštěvníků. Všichni jsme se dobře bavili. Jsme rádi, že je tato akce tak hojně navštěvována. Obecní úřad Svinčany a  celý Sbor dobrovolných hasičů ve Svinčanech děkuje všem, kteří se mezi nás přišli podívat a společně s námi přivítali jaro.