Pálení čarodějnic_2017

SDH Svinčany za podpory Obecního úřadu ve Svinčanech  pořádal tradiční pálení čarodějnic v areálu sportoviště ve Svinčanech u hasičské zbrojnice dne 30. dubna 2017.  V 19,00 hod. vyšel  více než 90-ti členný lampiónový průvod z návsi na místní sportoviště. Zde si mohly děti čekání na zapálení hlavního ohně zkrátit pestrými soutěžemi a opéct párky. Děti předvedly krásné taneční vystoupení pod vedením Dity Šebkové. V tento podvečer před Filipojakubskou nocí vládla skvělá atmosféra a všichni jsme se dobře bavili. Počasí nám přálo, a tak přes 180 zúčastněných přivítalo jaro a připomenulo si tento starý lidový zvyk. Jsme rádi, že se na tuto akci rok od roku schází čím dál více lidí, kteří se společně sejdou v přátelské náladě.

Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou a  my děkujeme všem, kteří se mezi nás přišli podívat a společně přivítat jaro.