Jdi na obsah Jdi na menu

Memoriál Zdeňka Kubína_2015

SDH Svinčany ve spolupráci s obcí Svinčany pořádal tradiční hasičské závody 17. ročník memoriálu Zdeňka Kubína. Letošní rok slaví SDH 130 let svého založení, proto i tento rok byly závody výjimečné. Kromě tradičních hasičských soutěží do ligy požárního sportu zde byla k vidění expozice historické i současné hasičské techniky. Jednotka hasičů elektrárny Chvaletice předvedla ukázku zásahů a prohlídku zásahového vozidla. „Stará garda“ SDH Jedousov předvedla, jak se hasilo před 130 lety a každý si mohl zkusit, jak fyzicky náročné bylo uhasit i malý ohýnek. Dále jsme mohli zavzpomínat na léta nedávná i dávno minulá na fotografiích a pobavit se historkami z hasičské kroniky. Pro děti největší radostí byl obrovský nafukovací skákací hrad. Všem návštěvníkům velmi děkujeme za podporu a fandění a i příští rok se budeme těšit. Nesmíme zapomenout zmínit umístění našich borců. Velkou radost nám udělal sportovní tým Svinčany Muži „A“, který zvítězil s jasnou převahou. Tým Svinčany Muži „B“ obsadil pěkné 6. místo. I tým žen si po roce opět zasoutěžil a ženy obsadily 3. místo. Celkově se závodů zúčastnilo 13 sportovních týmů. Obci Svinčany děkujeme za koupi krásných pohárů pro vítězná mužstva.