Dětský den_2018

SDH Svinčany s podporou Obecního úřadu pořádal v sobotu 2. června 2018 od 14:00 hod. na sportovišti ve Svinčanech dětský den. Tématem letošního dětského dne byl INDIÁNSKÝ DEN VE SVINČANECH“.  Pro děti bylo připraveno spousta zábavných indiánských her, sladké odměny a občerstvení. V indiánské vesnici si děti mohly vyzkoušet, jak žili původní obyvatelé amerického kontinentu. Jednotlivá stanoviště byla připravena s opravdovou pečlivostí. Bylo neuvěřitelné, s jakým zápalem a nadšením se děti zhostily jednotlivých činností. Děti si mohly vyzkoušet: lukostřelbu, jízdu na koni, hod oštěpem, hod tomahavkem, rýžování zlata, výrobu indiánských šperků, kreslení na dřevěné placky, hod lasem. Dětem jsme zajistili možnost nechat si odborně pomalovat obličej s indiánskou tématikou, což mělo veliký ohlas. O zábavu bylo postaráno díky nadšeným pořadatelům. Počasí nám v letošním roce přálo, bylo krásně teplo a slunečno. Dětský den navštívilo 60 dětí. Společně s dětmi se zde sešlo více než 150 účastníků, za což vděčíme všem, kdo si našel čas na příjemně strávenou sobotu ve společnosti Sboru dobrovolných hasičů. Každé s dětí si odneslo nějaký pěkný dárek a sladkost. Dětský den jsme společně zakončili kácením „MÁJE“. Rádi jsme pro vás takovýto dětský den připravili. SDH ve Svinčanech se již řadu let snaží  různé akce dětem zpříjemnit a něčím oživit. Děkujeme vám a těšíme se zase na příště.